قیمت بسته بندی های نمک شیلاتی صنعتی میعاد

نمک شیلاتی


نمک شیلاتی صنعتی آذرخش نوعی نمک صنعتی است مش بندی ندارد و ساختار آن بلوری کریستالی است و برای شیلات و پرورش آبزیان کاربرد دارد.

نمک شیلاتی صنعتی میعاد چیست.

نمک شیلاتی صنعتی نمکی صنعتی است که در بیشتر پرورش شیلات مصرف می شود نمک شیلاتی شامل دانه بندی 6.5 تا 10 میلی‌متر است که با عبور از روی اولین سرند بدست می آید. به همین علت بزرگ ترین دانه‌بندی را در میان نمک‌های صنعتی دانه بندی شده دارد.

این نمک بر خلاف نمک صنعتی شکری و صدفی که شامل مش بندی هستند مش بندی ندارد و ساختار بلوری این نمک هم در میان سایر نمک های صنعتی درشت تر است

از این نمک برای پرورش بهتر و سالم ماندن ماهی ها آبزیان استفاده  می شود به غیر از این مورد نمک شیلاتی به عنوان یک عامل ضد باکتری و ضد میکروبی و آرامش بخش برای فضای پرورش آبزیان است از این نمک علاوه بر صنعت شیلات در صنایع  غذایی و بهداشتی نیز استفاده می شود و چون این نمک مواد معدنی مانند کلسیم،پتاسیم، منیزیم و آهن فراوانی دارد به عنوان منبع اصلی مواد معدنی آبزیان است.

نمک شیلاتی

نحوه تولید نمک شیلاتی میعاد

برای تولید نمک شیلاتی ابتدا نمک‌های ریز که  اندازه های مختلف دارند و در زیر آسیاب چکشی خرد شده را از روی اولین سرند عبور می دهند . سوراخ های این سرند به اندازه  10 میلی‌متر  است و بنابراین نمکی نیز که از آن خارج می شود در همین سایز است.

اولین قطب تولید کننده نمک صنعتی شهر گرمسار در استان سمنان  را می توان نام برد ، این شهر دارای منابع سرشار از سنگ نمک است که این شرکت نمک صنعتی تولیدی خود را از این منابع تامین می‌کند.

به طور کلی دو نوع نمک شیلاتی وجود دارد که در اینجا هم بر اساس دانه‌بندی و ابعادی که بلورهای ریز نمکی دارد نامگذاری شده است

نوع اول: نمک شیلاتی معمولی

نمک شیلاتی شامل ابعاد ۳ تا ۱۰ میلی‌متر است که با رد شدن سنگ نمک از روی اولین سرند خورد می شود و این ابعاد حاصل می‌شود. موقعی که نمکی با این اندازه مختلف داشته باشیم به آن نمک شیلاتی معمولی گفته می‌شود. این اندازه ها ثابت نیست و بستگی به جریان عبور نمک از روی سرند دانه بندی ریز و درشتی را در بین این ابعاد داریم.

در این نوع نمک شیلاتی می‌توان بلورهای نمک را در اندازه‌های مختلف ۳ تا ۱۰ میلیمتر یافت که همگی با هم ترکیب شده و مخلوط هستند.

نوع دوم: نمک شیلاتی والس

ولی بعضی اوقات در برخی صنایع احتیاج داریم که دانه بندی یکسانی داشته باشیم که عمدتا برای سختی گیری آب بیشترین مصرف می شوند. در چنین حالتی که فقط یک اندازه از این نمک وجود داشته باشد به آن نمک شیلاتی والس گفته می‌شود.

برای مثال در یک صنعت شاید فقط به ابعاد ۶ میلی‌متری از نمک شیلاتی نیاز داشته باشیم . در این صورت به این نوع نمک که یک دست و یک اندازه هستند شیلاتی والس می‌گویند که دیگر خبری از دانه‌ها با اندازه‌های گوناگون نیست

نام‌های دیگر نمک صنعتی شیلاتی میعاد

نمک شیلاتی

نمک پنیری
نمک شولاتی
نمک گرانول درشت
نمک سرسرندی
نمک ظرفشویی
نمک استخر ماهی

قابلیت عرضه در بسته‌های:

۲۰ کیلوگرمی
۲۵ کیلوگرمی
۳۰ کیلوگرمی
۴۰ کیلوگرمی
۵۰ کیلوگرمی
۱۰۰۰ کیلوگرمی

مصرف نمک شیلاتی در صنعت شیلات و پرورش ماهیان

اصلی ترین و مهم ترین مصرف نمک شیلاتی جهت پیشگیری و بهبود و درمان بسیاری از بیماریهای آبزیان  است از این نمک برای کاهش انگلها و قارچها و عفونت های متشکل بر روی آبشش، پوست و تخم ماهیها است مصرف این نمک بسته به دمای آب و فصل مورد استفاده از نمک بستگی دارد میزان استفاده از نمک شیلاتی در هر استخر را شرایط خود آن استخر مشخص می کندکه باید در فاصه زمانی منظمی در کوتاه مدت ، ماهانه و هفتگی انجام پذیرد.

نمک شیلاتی صنعتی

جلوگیری از یخ زدن تخم آبزیان با نمک شیلاتی

یکی از مشکلاتی که در پرورش ماهی وجود دارد یخ بستن تخم آبزیان در فصل سرما است در فصل سرد می توان با استفاده از نمک شیلاتی که در استخر ماهی ریخته  می شود دمای آب را تحدودی کنترل کرد و از یخ زدن تخم ماهی و آبزیان پیشگیری کرد و کاربرد دیگر نمک شیلاتی تفکیک تخم مرده ماهی از تخم زنده است با استفاده از یک فرمول خاص می توان موفق به کنترل این موضوع شد به این صورت که در هر 8 لیتر آب از 960 گرم نمک استفاده می شود که موجب می شود که تخم های که مرده  است به سطح آب بیایند و تخم های زنده در ته آب باقی بمانند علاوه بر این این اگر تخم ها در هوای خیلی سرد باقی بمانند تخم ها اکثرا به هم می چسبند و قسمتی از تخم ها از بین می روند.

کم کردن جلبک استخر با استفاده از نمک شیلاتی

یکی دیگر از مشکلات که در صنعت پرورش ماهی وجود دارد جلبک بستن استخر علی الخصوص در فصل بهار و تابستان است اگر آب در جایی جریان نداشته باشد و دستگاه پمپ کننده آب نیز دچار مشکل شود و خراب شود محیط برای رشد جلبک به وجود می آید ولی با پاشیدن نمک بر روی این جلبکها می توانیم تا اندازه زیادی با رشد آنها مقابله کنیم.

کاربرد نمک شیلاتی در موارد دیگر

ضرورت استفاده از نمک برای حیوانات مختلف می تواند فرق داشته باشد همه محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است و در شکل های متنوع بسته بندی می شوند

نمک شیلاتی میعاد همچنین جهت مصرف در کشاورزی ارگانیک نیز پیشنهاد می شود و در بعضی از زمینهای با خاک شیرین میتوان از این نمک استفاده کرد. گونه ای از درختان مانند درخت پسته به خاک شور احتیاج دارند که با استفاده از این نمک میتوان به شوری که مورد نظر ما است دست پیدا کرد و برخی از حیوانات مانند  گاو، گوسفند، بز، حیوانات وحشی و حتی اسبها هم به طور غریزی بسته به نیاز های شخصی خود به سنگ نمک احتیاج دارند

نمک شیلاتی

نمک صنعتی شیلاتی میعاد را از کجا خریداری کنیم.

شما عزیزان برای خرید نمک شیلاتی صنعتی میعاد کافیست از طریق راههای ارتباطی گفته شده در قسمت تماس با ما از قیمت ها مطلع شوید و سپس محصول مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سفارشتان را نهایی کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *