خرید نمک اپسوم غیر خوراکی بیوتی سالت


نمک اپسوم چیست و از خواص درمانی فوق العاده آن چه می دانید؟

نمک اپسوم یک ماده معدنی کریستالی بی رنگ است که در واقع  همان سولفات منیزیم هیدراته است. نام این ترکیب از محلی در انگلستان گرفته شده است. نمک اپسوم به طور طبیعی در رسوبات تبخیر شده آب دریا، آب نمک چشمه های گوگرد دار و در رگه های معادن زغال سنگ تشکیل می شود.

ویژگی اصلی کاربرد نمک اپسوم در جکوزی خاصیت تسکین دهنده آن است. زمانی که عضلات شما در اثر ورزش یا در اثر نشستن پشت میز در طول روز دردناک می شود هیچ چیزی به اندازه افزودن مقداری نمک اپسوم به وان حمام آرامش ‌بخش نیست. این ترکیب عمیقا در منافذ پوست شما نفوذ می کند و به رفع هرگونه گرفتگی عضلات کمک می کند.

محتوای بالای منیزیم موجود در این ترکیب همچنین به آرامش شما کمک می کند و در عین حال به طور طبیعی بدن را سم زدایی می کند.

نمک اپسوم چیست

نمک اپسوم یا سولفات منیزیم ۷ آبه ماده ای شناخته شده است که صدها سال است برای تسکین مفاصل آسیب دیده، درمان بیماری های پوستی و ایجاد آرامش در سراسر جهان استفاده می شود.

این ماده شیمیایی از منیزیم، گوگرد و اکسیژن تشکیل شده است و در عین حال که از نظر ظاهری شبیه نمک خوراکی است. برای مصارف داخلی چندان شناخته شده نیست و شامل کلرید سدیم نمی شود.

نمک اپسوم، با سطح بالای منیزیم، یک جایگزین ایده آل برای افرادی است که به دنبال افزایش تولید طبیعی منیزیم بدن خود هستند. این ترکیب معمولا در حمام یا برای گذاشتن پاها در آب استفاده می شود، زیرا وقتی در آب داغ حل می شود، منیزیم را آزاد می کند. بسیاری از طرفداران این درمان می گویند که حمام آب گرم باعث می شود منیزیم از طریق پوست جذب شود. با این حال، شواهد کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

کاربرد نمک اپسوم

از کاربردهای این ترکیب می توان به تولید کود کشاورزی و افزودنی های خوراک دام و طیور استفاده کرد. گرید پزشکی آن در داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع می توان از آن در صنعت کاغذ و تولید ابریشم مصنوعی استفاده کرد. برای مثال می توان از سولفات منیزیم در رنگ زدایی خمیر کرافت استفاده کرد. از آن برای چاپ و رنگرزی پنبه نیز استفاده می شود.

در صنایع سبک می توان از آن برای تولید مخمر، مونو سدیم گلوتامات استفاده کرد و به عنوان تثبیت کننده کلسیم هیدروژن فسفات در فرآیند تولید خمیر دندان کاربرد دارد. در صنعت چرم سازی، می توان از آن به عنوان ماده پرکننده برای بهبود مقاومت در برابر حرارت استفاده کرد.

نام دیگر نمک اپسوم

نام دیگر نمک اپسوم همانطور که گفته شد سولفات منیزیم یا نمک حمام است. منیزیم فواید زیادی برای سلامتی دارد و می توان آن را در خوراکی هایی مانند آجیل و دانه ها یافت. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد به دلیل توانایی آن در تنظیم تولید ملاتونین، ممکن است به بهبود کیفیت خواب کمک کند، به این معنی که بدن شما راحت ‌تر در شب به خواب می‌ رود. مقدار منیزیم موجود در نمک اپسوم زیاد نیست (حدود ۸ درصد وزنی) اما کافی است آن را مصرف کنید تا متوجه تفاوت های ایجاد شده شوید.

برخی از کاربران جکوزی نگران هستند که افزودن نمک اپسوم به آب باعث از بین رفتن خواص ضدعفونی کننده های مورد استفاده شود. در حالی که این امر درست است که بسیاری از ضدعفونی‌ کننده‌ های آب از نمک و مواد شیمیایی استفاده می‌ کنند، اما آب حتی پس از اضافه کردن نمک اپسوم برای حمام سالم باقی می‌ماند. هنگامی که به آب داغ اضافه می شود، به سادگی به یون های منیزیم و سولفات تبدیل می شود که هر دو به طور طبیعی در منبع آب شما یافت می شوند.

فواید استفاده از نمک اپسوم

برای ریکاوری بعد از تمرین

یکی از رایج ترین کاربردهای نمک اپسوم اضافه کردن آن به حمام آب گرم برای کمک به تسکین درد یا ناراحتی عضلانی است. حمام با این نمک به عنوان راهی برای کمک به ریکاوری بدن پس از تمرین توصیه می شود.

پس از ورزش مزیت نمک اپسوم از سولفات منیزیم حاصل می شود. منیزیم تعادل الکترولیت شما را تنظیم می کند که برای تنظیم کلسیم و جذب پتاسیم لازم است. در حمام یون های منیزیم در آب آزاد می شوند که ممکن است به بدن کمک کند گلوکز و اسید لاکتیک را مصرف کند و دردهای عضلانی، التهاب و گرفتگی عضلات را کمی تسکین دهد.

در حالی که شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد حمام نمک اپسوم می تواند به شما کمک کند بعد از تمرین احساس بهتری داشته باشید، تحقیقات هنوز نسبتا کم است. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ در مورد رابطه بین منیزیم و فعالیت بدنی در ورزشکاران نشان داد که ورزش شدید (که منجر به از دست دادن آب و تعریق اضافی می شود) ممکن است نیاز فرد به منیزیم را ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش دهد. مطالعات تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه منیزیم می تواند از طریق پوست جذب شود، از جمله از طریق حمام، پیدا نکردند.

در واقع حمام آب گرم به خودی خود می تواند به تسکین درد عضلات و مفاصل کمک کند و افزودن نمک اپسوم به حمام شما هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند. اگر متوجه شدید که حمام با این نمک بعد از تمرین ریکاوری شما را تسریع می کند، دلیلی برای توقف وجود ندارد چون به شما آسیبی نمی رساند.

برای مراقبت از پا و تسکین درد

برخی پزشکان استفاده از این نمک را تقریبا هر روز به بیماران خود توصیه می کند. این ترکیب ده ‌ها سال است که برای استفاده مصرف ‌کنندگان در دسترس بوده است و می ‌تواند برای پاهای دردناک و آسیب‌ دیده بسیار مفید باشد.

البته هیچ شواهد مبتنی بر تحقیقات مبنی بر اینکه منیزیم می تواند از طریق پوست جذب شود وجود ندارد، اما به دلیل نتایجی که در عمل دیده می شود پزشکان به طور معمول آن را برای مقابله با طیف گسترده ای از مسائل مربوط به سلامتی پا تجویز می کنند.

برای این منظور دو قاشق غذاخوری نمک را به یک لیتر آب با دمای اتاق اضافه کنید. محلول را مخلوط کرده و پای زخمی و آسیب دیده را به مدت ۲۰ دقیقه در آن قرار دهید. توصیه می شود که افراد مبتلا به آرتروز این کار را هر شش تا هشت ساعت در صورت نیاز انجام دهند تا درد پا را تسکین دهند. حمام پا با این نمک همچنین می تواند به کاهش درد و خارش ناشی از پای ورزشکار کمک کند، اگرچه معمولا استفاده از ضد قارچ های موضعی نیز ضروری هستند.

حمام پا همچنین می ‌تواند به رفع تورم و ناراحتی ناخن پای فرورفته کمک کند. نمک اپسوم می ‌تواند به تسهیل تخلیه ناخن فرورفته در موارد شدیدتر کمک کند.

برای رفع اضطراب

نمک اپسوم یکی از ابزارهای موجود در جعبه ابزار یک پزشک اعصاب و روان است که می‌ تواند برای بیماران مبتلا به تعدادی از شرایط از جمله اضطراب مفید باشد. حمام با این نمک به افرادی توصیه می‌ شود که در حال حاضر چندین دارو برای رفع اضطراب مصرف می ‌کنند. برای جلوگیری از عواقب احتمالی اضافه کردن داروی دیگری که می‌ تواند باعث عوارض جانبی یا تداخلات دارویی شود، این بهترین کمک است.

افرادی که کمبود منیزیم دارند بیشتر در معرض شکایت از اضطراب و بی ‌خوابی قرار می ‌گیرند. با اینکه اطلاعات زیادی وجود ندارد که نشان دهد منیزیم از طریق پوست جذب می‌ شود اما حمام نمک اپسوم برای افرا مبتلا به این بیماری مفید است.

برای کیفیت خواب بهتر

همراه با اضطراب، حمام نمک اپسوم به بیمارانی که با بی خوابی یا سایر مشکلات مربوط به خواب سر و کار دارند توصیه می شود. بر اساس گزارش خود بیماران در مطب (بدون گروه کنترل)، کسانی که از این ترکیب در حمام استفاده می‌ کنند، احساس آرامش بیشتری دارند و راحت ‌تر به خواب می ‌روند. حتی اگر این به دلیل اثر دارونما و نه جذب واقعی منیزیم باشد بازهم یک پیروزی مهم است.

اگر حمام کردن با این ترکیب می تواند به آرامش عضلات شما کمک کند و استرس شما را کاهش دهد، می تواند بخش بزرگی از یک مراسم شبانه قبل از خواب باشد که شما را برای یک خواب عالی و با درد کمتر آماده می کند.

برای یبوست استفاده نکنید

یک کاربرد همه گیر برای نمک اپسوم وجود دارد که باید از آن اجتناب کنید و آن حل کردن در آب و نوشیدن آن است. در حالی که این ترکیب به عنوان یک ملین موثر برای درمان یبوست، یا به عنوان یک روش کلی برای سم زدایی معرفی شده است، به گفته پزشکان متخصص داخلی و گوارش مصرف خوراکی این نمک ایده خوبی نیست.

سولفات منیزیم یک ترکیب شیمیایی است که در کولونوسکوپی استفاده می شود. این یک راه تهاجمی برای حل مشکلات شما است. ولی مصرف طولانی‌ مدت آن به عنوان ملین می ‌تواند باعث عدم تعادل الکترولیت ها و جابه ‌جایی مایعات شود و به طور بالقوه منجر به آسیب به کلیه‌ ها و قلب می شود.

مقدار مصرف نمک اپسوم در حمام چقدر است

توصیه کلی برای حل کردن نمک اپسوم در آب وان آب گرم (یا هر آب دیگری) ۱ پوند به ازای هر ۱۰ گالن آب است. این را می توان بر اساس ترجیح شخصی تنظیم کرد. با این حال، هرچه غلظت نمک بالاتر باشد، احتمال بیشتری دارد که عوارضی مانند پوسته پوسته شدن پوست و سایر مشکلات ناشی از محتوای مواد معدنی بالا را تجربه کنید.

اگر می خواهید آن را به جکوزی خود اضافه کنید، احتمالا از خود می پرسید که از کجا می توان آن را تهیه کرد. ساده ترین کار این است که به فروشگاه لوازم شنا یا سایت های اینترنتی فروش مواد شیمیایی مراجعه کنید. منیزیم و سولفات طبیعی همان چیزی است که به نمک اپسوم خواص درمانی می دهد. تنها با دو فنجان نمک اپسوم (تقریبا ۱/۲ فنجان) می ‌توانید صدها دلار از مزایای سلامتی بهره ببرید.

هیچ عارضه جانبی منفی با افزودن این نمک به جکوزی شما وجود ندارد. در واقع، بسیاری از مردم سال ‌ها به عنوان بخشی از تلاش برای بهبود سلامت عمومی خود این نمک به جکوزی اضافه می ‌کنند.

نمک اپسوم همان نمک دریاست؟

نمک اپسوم در واقع یک ترکیب شیمیایی به نام سولفات منیزیم است که با نمک دریا که ترکیب اصلی آن کلرید سدیم است، متفاوت است. بسیاری از افراد از ژل آن برای تسکین درد ناشی از فیبرومیالژیا و پوکی استخوان استفاده می کنند. علاوه بر این، از این نمک ها می توان برای تعدادی از بیماری ها از جمله کورک، آبسه، تبخال، زونا و دردهای عضلانی استفاده کرد. همچنین اعتقاد بر این است که این ماده تورم و التهاب را کاهش می دهد، به همین دلیل است که این نمک ها اغلب به حمام گرم اضافه می شوند.

نمک اپسوم برای مو

نمک اپسوم به عنوان حجم دهنده مو و اسپری مو و پوست سر کاربرد زیادی دارد. دلیل احتمالی این است که نمک اپسوم چربی مو و پوست سر را از بین می برد. اسپری‌ های نمک نیز به موها بافت می ‌بخشند و امواج طبیعی را به موها اضافه می ‌کند و بافتی کمی ترد به تارهای مو می‌ دهند.

با این ترکیب می توان موخوره و کدری موها را درمان کرد. کسانی که موهای چرب دارند، می توانند به نسبت مساوی نمک اپسوم و شامپو را مخلوط کنند. اگر مستعد خشکی مو هستید آن را به نرم کننده خود اضافه کنید. مخلوط را از پوست سر تا نوک موها بمالید، بگذارید دو دقیقه بماند و کاملا آبکشی کنید.

عوارض خوردن نمک اپسوم

استفاده از نمک اپسوم به عنوان ملین بسیار محبوب است ولی ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد. اگرچه اداره غذا و داروی ایالات متحده اعلام کرده است که مصرف این نمک ها بی خطر است، برخی از محققان و دانشمندان با این ادعا موافق نیستند. کسانی که با مصرف این نمک ها مخالف هستند ادعا می کنند که منیزیم بیش از حد می تواند به بدن آسیب برساند و حتی ممکن است منجر به مرگ شود.

قبل از مصرف خوراکی آن حتما با پزشک خود مشورت کنید. این نمک‌ ها می ‌توانند جایگزین بسیار خوبی برای سایر ملین‌ ها باشند ولی ممکن است برای بدن شما مناسب نباشند. به یاد داشته باشید که فقط پزشک شما می‌ تواند تعیین کند که چه نوع ملینی باید مصرف کنید. اگر به دنبال درمان مبتنی بر نمک اپسوم مقداری گرفتگی ایجاد شد، فورا استفاده از این نمک ها را متوقف کنید. این امر به ویژه اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، صادق است.

طبع نمک اپسوم

طبع نمک اپسوم از نظر طب سنتی گرم و خشک است و مانند نمک خوراکی مبتنی بر سدیم نیست و نباید برای طعم دادن به وعده های غذایی استفاده شود. این ترکیب ساختار و شکل کریستالی دارد و گاهی اوقات می ‌توان آن را در رنگ‌ های پاستلی ملایم مانند صورتی یا بنفش یافت (اگرچه معمولا سفید است).

نمک اپسوم می تواند برای درمان انواع بیماری های بدن استفاده شود و فواید زیادی دارد. به طور طبیعی استرس را کاهش می دهد و به آرامش بدن کمک می کند. نمک های اپسوم زیادی در بازار موجود است. حتما به دنبال مواردی باشید که گواهی USP دریافت کرده اند. مخلوط نمکی که حاوی ۱۰۰٪ سولفات منیزیم است انتخاب بسیار خوبی است.

مزایای نمک اپسوم برای گیاهان

نمک اپسوم یک ماده معدنی طبیعی است که از سولفات منیزیم هیدراته ساخته شده است. این ترکیب برای درمان بسیاری از بیماری ها در انسان، حیوانات و گیاهان استفاده می شود. از نظر شیمیایی ۱۰ درصد منیزیم و ۱۳ درصد گوگرد دارد. اینها مواد مغذی هستند که برای بسیاری از گیاهان به دلیل نقشی که در رشد و نمو دارند، ضروری هستند.

برخی از باغبانان معتقدند استفاده از نمک اپسوم روی گیاهانشان دلیل رشد چشمگیر آنهاست. این ترکیب حاوی منیزیم است که یک ماده مغذی ضروری است که به گیاه کمک می کند برخی از عملکردهای ضروری خود را انجام دهد. منیزیم توانایی گیاه برای جذب ترکیبات مغذی و ضروری مانند نیتروژن و فسفر را افزایش می دهد. بنابراین، نمک اپسوم نه تنها برای تامین منیزیم گیاه مفید است، بلکه به اطمینان از اینکه گیاه قادر به دریافت سطوح بهینه سایر مواد مغذی حیاتی از خاک است نیز کمک می کند.

منیزیم، یکی از عناصر اصلی نمک اپسوم، گیاهان را سبزتر می کند. این کار را به این دلیل انجام می دهد که منیزیم در ایجاد کلروفیل توسط گیاهان مفید است. کلروفیل رنگ برگ گیاه را تعیین می کند و در نهایت باعث می شود که شاخ و برگ گیاه درخشان تر به نظر برسد. کلروفیل برای فتوسنتز گیاه نیز مهم است، فرآیندی که گیاه را قادر می سازد برای خود غذا و انرژی بسازد.

این ترکیب همچنین می تواند به جلوگیری از برخی آفات باغی از جمله حشرات و راب ها کمک کند. درمان گیاهان با این نمک ممکن است تعداد راب ها را در باغ شما کاهش دهد، اما به احتمال زیاد بازدارنده آفات نخواهد بود. اگر PH خاک شما بیش از ۷.۵ pH است، اضافه کردن نمک اپسوم به آن می تواند به خنثی کردن آن کمک کند. بسیاری از گیاهان برای رشد در خاک هایی که خیلی قلیایی هستند مشکل دارند، بنابراین کاهش سطح pH خاک در این موارد بسیار مفید خواهد بود.

قیمت نمک اپسوم

این نمک ها را نباید با نمک دریا، نمک خوراکی یا هر نوع نمک دیگری اشتباه گرفت. نمک های اپسوم تا حد زیادی در یک دسته بندی خاص قرار دارند و هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای نمک دریا یا خوراکی استفاده شوند. آنها را می توان به صورت آنلاین، در داروخانه ها و حتی اکثر سوپرمارکت ها خریداری کرد. قیمت این ترکیب بر اساس برند آن متفاوت است و توسط شرکت های زیادی به بازار عرضه می شود.

فروش نمک اپسوم

نمک اپسوم را می توان در یک وان گرم حل کرد و به عنوان آرامش بخشی با خواص درمانی استفاده کرد. این ترکیب از منیزیم و سولفات ساخته شده است. منیزیم برای افزایش آرامش، کاهش التهاب و کمک به عملکرد ماهیچه ها و اعصاب شناخته شده است، در حالی که گفته می شود سولفات موجود در این نمک به بازیابی و سم زدایی کمک می کند. فروش این ترکیب بازار گسترده ای در سراسر جهان دارد و شما به راحتی می توانید آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *