نمک تصفیه شده بدون ید تبلور مجدد


نمک تصفیه شده بدون ید

نمک خوراکی که به آن نمک گفته می‌شود، نوعی ماده معدنی است که یکی از چند سنگی است که معمولا انسان‌ها ان را می‌خورند. انواع مختلفی از نمک خوراکی وجود دارد: نمک تصفیه نشده، نمک تصفیه شده، نمک جدول یا نمک یدید. این یک جامد کریستالی، سفید، صورتی رنگ پریده یا خاکستری روشن است که از اب دریا یا از رسوبات سنگ بدست امده است. نمک دریا در کریستالهای خوب یا بزرگتر است. در طبیعت نه تنها کلرید سدیم، بلکه سایر عناصر معدنی حیاتی نیز در ان وجود دارد. نمک‌های خوراکی سنگ‌ها ممکن است به علت این ماده معدنی کمی در رنگ متمایل به خاکستری باشند.

نمک برای بقای همهٔ موجودات زنده از جمله انسان‌ها ضروری است. نمک در تنظیم مقدار اب (تعادل مایع) بدن نقش اساسی دارد. نمکزدایی ممکن است به علت کمبود مواد معدنی و همچنین کمبود خود کلرید سدیم ایجاد شود. نمک برای زندگی لازم است، اما مصرف بیش از حد می تواند خطر مشکلات بهداشتی از جمله فشار خون بالا در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد فشار خون هستند را افزایش دهد. در تهیه مواد غذایی، از نمک به عنوان نگهدارنده و چاشنی استفاده می‌شود.

قیمت نمک تصفیه شده بدون ید

وجود نمک در زندگی نقش اساسی دارد ممکن است ما فقط یک گونه از نمک را دیده باشیم پس نمک های دیگری که در بازار میبینیم چگونه نمکی هستند؟ بسیاری از انسانها این  که انواع مختلفی از نمک وجود دارد را درک نمیکنند و برایشان مشکل است ما میخواهیم در این مطلب در مورد نمک های تصفیه شده و خالص (تصفیه نشده ) صحبت کنیم

نمک تصفیه شده نمکی است که از راه حل کردن نمک طبیعی استخراج شده و تبخیر آن در دمای بسیار بالا درست می شود.

این چرخه نمک هایی  با درجه خلصت بسیار بالایی را به ما می دهد نمک به دست آمده ممکن است در اندازه های مختلف  خرد شده، فشرده شده و کالیبره شده باشد تا نیاز های تولید کنندگان به ویژه شور کردن مکانیزه را بر طرف کند.

در مقابل نمکی که به شکل طبیعی و ارگانیک باشد نمک خالص نام دارد یعنی انسان هیچ نقشی در تغییر دادن آن نداشته باشد و به صورت کاملا طبیعی از طبیعت استخراج شده باشد که این نمک حاوی مقادیر بسیار فراوانی از مواد معدنی و عناصر مفیدی است که برای بدن ما لازم و ضروری است.

نمک تصفیه شده یددار

نمک تصفیه شده از معادن مختلف که معمولا به صورت آب نمک هست بطور مکانیکی برداشته می شود این ترکیب محلول بسیار غلیظ آب نمک هست که قبل از اینکه تبخیر مکانیکی محلول آب نمک شروع شود آن را مواد شیمیایی برای ار بین بردن مواد معدنی درمان می کنند که به طور شگفت انگیزی ناخالصی در نمک نامیده می شود مواد شیمیایی که به محلول آب نمک زده می شود که آن را خالص کند می تواند شامل کلر باشد بعد از این مرحله آب تحت فشار نسبتا زیاد و حرارات بالا شروع به تبخیر می شود تا ساختار مولکولی نمک تغییر پیدا کند و در مرحله آخر نمک را در خشک کن بستر سیال قرار می گیرد تا رطوبت در آن کاملا حذف شود و مواد ضد حفره و عوامل تهویه  اضافه می شود تا ماندگاری و طول عمر نمک برای همیشه تامین شود.

ید نیز در مقادیر بسیار کم برای جلوگیری ازگواتر (تورم تیروئید) اضافه می شود اما ناگفته نماند این مقدار کم نمی تواند نیاز بدن به ید را تامین کند.

قیمت نمک تصفیه شده

شرکت های فروش نمک براین باورند که نمک هایی که از لحاظ رنگ و ظاهر سفید و تمیز هستند بهتر و با قیمت مناسب به فروش می رسند نمک تصفیه شده نیز معمولا سفید تر از سایر نمک ها به نظر می رسد

حتی اگر نمک از یک منطقه آلوده هم برداشته شود فرایند تصفیه، همه مواد سمی و آلوده آن را از بین میبرد.

نمک تصفیه شده یک محصول بدون حیات است چرا که همه ی مواد معدنی که مورد نیاز بدن هست از آن حذف می شود و عمر مفید بسیار طولانی دارد و میتواند سال ها روی قفسه فروشگاه ها بنشیند و خراب نشود برای همین برای تولید کنندگان مواد غذایی مفید و به صرفه است.

اما نمک تصفیه نشده در ماشین آلات ریخته نمیشود و مواد معدنی و سایر عناصر مفیدی که به طور طبیعی در آن وجود دارد از بین نمی رود نمک تصفیه نشده در معرض مواد شیمیایی قرار نمیگیرد و دارای همه مواد معدنی مفید و عناصر موجود در نمک  به شکل اصلی هست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *