صادرات سنگ نمک صادراتی در انواع رنگ ها


تولید انواع نمک های صنعتی و خوراکی

کارخانه نمک گرمسار به دلیل نزدیکی و دسترسی به معادن مختلف، با تولید نمک به صورت تخصصی در اندازه ها و سایزهای مختلف ویژه بازار صادراتی، رونق زیادی را به این بخش داده است

نمک های پودری، شکری و صدفی از پرفروش ترین اقسام نمک صنعتی و نمک تبلور مجدد تنها نمک خوراکی مجوز دار بهداشتی است که بیشترین خلوص را میان تمام نمک ها دارد.

بازار صادرات سنگ نمک ایران

ایران خوشبختانه از نظر دخایر نمک در جهان جزو رتبه های بالا محسوب شده و علاوه بر اینکه بی نیاز از واردات نمک می باشد می تواند به سایر کشورهای جهان صادرات سنگ نمک داشته باشد.

در حا ل حاضر چین، آمریکا، هند،کانادا و استرالیا از نظر صادرات نمک در دنیا پیشتاز هستند و در زمینه صادرات سنگ نمک، پاکستان واسترالیا جایگاه مناسبی دارند اما هیچکدام از این دو کشور به لحاظ دارا بودن ذخایر سنگ نمک با ایران قابل قیاس نیستند اما کشورمان به دلیل تحریم های ناعادلانه تا حدودی با مشکلاتی در این بخش مواجه شده است.

این کشورها علاوه بر دارا بودن ذخایر نمکی فراوان از بنادر و خطوط حمل و نقل پیشرفته ای نیز برخوردار می باشند. به همین دلیل می توانند به میزان قابل توجهی در صادرات سنگ نمک پیشتاز باشند.

 

سنگ نمک ایران به دلیل تنوع و کیفیت قابل قبول توانسته بازار صادراتی خوبی داشته باشد خصوصا در خصوص سنگ نمک سفید در دنیا رتبه نخست دارد.

شاید برایتان جالب توجه باشد که بدانید ایران از بزرگترین دارندگان سنگ نمک در دنیا می باشد و به لحاظ تنوع نیز در دنیا حرف اول را میزند و با این قابلیت می تواند بازار صادرات سنگ نمک را گسترش دهد به عنوان مثال سنگ نمک صورتی در پاکستان و ایران وجود داشته و از طرفی سنگ نمک آبی تنها در ایران موجود می باشد، با همین قابلیت ایران ایران می تواند بازار صادرات گسترده تری را برای این محصول داشته باشد.

به طور کلی کشورهای آسیایی و اروپایی جزو خریداران سنگ نمک ایران محسوب می شوند، در حالی که با پیشرفت بنادرایران در حوزه  بازرگانی می توان بازارهای بیشتری چون بازار کشورهای آفریقایی را نیز در دست گرفت.

کاربرد نمک صنعتی

نمک صنعتی در مش های مختلف  تولید می شود و کشورهای پیشرفته در صنعت به این نمک ها نیاز مبرم دارند. اگر بتوان سنگ نمک صنعتی را با کیفیت بالا در مش های مختلف تولید و بسته بندی کرد، می توان به توسعه صادرات آن نیز کمک کرد

خرید سنگ نمک سمنان

استان سمنان همواره به عنوان پر نمک ترین استان ایران شناخته شده است. تنوع ذخایر نمکی، درصد بالای خلوص، وجود کارخانه های تولید نمک در این استان، نزدیک بودن آن به پایتخت نسبت به دیگر استان های نمکی، باعث شده تا به استان سمنان بیش از پیش توجه شود.

شرکت های بازرگانی داخلی سنگ نمک سمنان را برای مصرف داخلی در حوزه های مختلف توزیع کرده و امکان خرید آن به صورت اینترنتی مهیا گشته است.

وجود سنگ نمک های آبی، صورتی،سیه و قرمز در این استان صادرات سنگ نمک ایران را افزایش داده است. این سنگ ها در کارخانه سنگ نمک گرمسار فرآوری و تصفیه می شوند.

فروش سنگ نمک آبی

سنگ نمک آبی گرمسار از پرطرفدارترین سنگ نمک های جهان می باشد. اما متاسفانه به دلیل کمبود معادن، این نمک در دسترس همگان قرار نمیگیرد.

سنگ نمک آبی سرشار از پتاسیم و آهن بوده و همین امر موجب خوش طعم تر شده ان نسبت به سایر سنگ نمک ها می باشد و خریداران اصلی و پیشتاز این محصول خارج از کشور هستند چرا که معمولا به دلیل قیمت بالای آن، استقبال چندانی در بازار داخل از آن نمی شود.

کارخانه سنگ نمک گرمسار

مجموعه کارخانجات نمک گرمساربا دارا بودن کارخانه بسته بندی سنگ نمک گرمسار طیف گسترده ای از سنگ های صادراتی شامل موارد ذیل را بسته بندی و صادر می نماید.

سنگ نمک قرمز

سنگ نمک نارنجی

سنگ نمک سفید خوراکی

سنگ نمک سفید دامی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *